Home > Boys Name >

Name «Bychko»

Bychko

Dictionary meaning

Sorry, the meaning of the name is not yet available in English. Try to check the meaning from Ukrainian version of the webpage.

Давньоукраїнське чоловіче родинно-побутове ім'я "Бичко" має свої корені в назвах свійських тварин. Найдавніші записи цього антропоніма походять із Малопольщі, датовані XIV - XV століттями. Наприклад, у 1359 році згадується: Woźnik apud Nikolaum dictum Byczko, у 1398 році — Byczko de Jascouicz, а в 1428 році — Byczko [SSNO I 22]. Однак, установити, в яких саме випадках форма "Бичко" виступала як ім'я, а в яких — як прізвисько, практично неможливо.

Є значні аргументи на підтримку того, що антропонім "Бичок" у українців XVI століття міг бути власним іменем. Це підтверджують записи кметів з описів королівщини на руських землях: Iwaszko Stanków, Truchancza Paszkow, Byczko Syenko, Iwan Wołoszyn [OK3P II 248]. Автори записів не могли використовувати назву тварини як прізвище для людини, а для зменшеної назви тварини "бик" скоріше б використали формант "-ок", а не "-ко". Таким чином, первісна семантика лексеми "бичок" однозначно означала 'маленький бик', а не 'людина' з прізвиськом "Бичко".

Цікаво, що всі три закарпатські присілки з назвою "Бичків" не походять від назви тварини "бичок", оскільки в "бичка" не було власності. Письмова фіксація оїконімів "Бичків" (діалектно - "Бичков") на Закарпатті на 200 років давніша, ніж перша письмова фіксація апелятива "бичок". В Закарпатті також існує прізвище "Бичок" (фонетично — "Бичок"), але перша його письмова фіксація датується лише з 1720 року [Чу Прізв. 63].

English transliteration

Bychko

Gender

Male

2 songs with name mentions Bychko

Колобок-Мандрівник


Якось закотився в казку Колобок,
Де в Бичка з соломи смоляний бочок.
Колобок гарненько діда попросив,
Щоби той звіряток з льоху відпустив.

Show more (source)
Солом'яний Бичок

Хотіли Баба з Дідом нараз розбагатіти,
Зробили із соломи красивого Бичка,
Смолою засмолили і винесли у поле,
Самі спостерігали за ним із-за кущика.

Show more (source)