Найдавніша письмова згадка про слов'янське ім'я Бож пов'язана з особою антського племінного вождя IV ст. Йдеться про вождя, якого разом із його синами та іншими 70 антськими старійшинами готський король Вінітарій розіп'яв у Північному Причорномор'ї (Ф. Филин, "Освіта мови східних слов'ян", Москва, 1962, с. 62-63; Крип'як ГВК 62).
Антропонім Бож (за умови, що латиномовний запис готського історика Йордана "Boz" або "Box" слід читати саме як "Бож", а не як "Вож") є слов'янським особовим ім'ям, утвореним від антропооснови *Вод "багатство, щастя, доля" (Svob 70).
М. Малець вбачає в написанні цього імені скорочений варіант якогось слов'янського двоосновного імені на зразок Божеборъ, Боже́техъ, Божемир (Malec Morf 69). А. М. Худаш також пропонує, що написання "Box" може бути фонетично модифікованим варіантом лексеми "Bogs", яка, у свою чергу, могла постати як двоосновне слов'янське особове ім'я "Boguslav" (Худаш 289-295).
В Польщі особове ім'я "Boż/Bosz" згадується в документах 1206 і 1238 років (SSNO 1/2 236, 238). Однак такі прочитання зазначених латинських записів антропоніма "Boz" не є єдиними можливими. Цей латинографічний запис можна читати також як східнослов'янську лексему "Вожь", фонетично та семантично співвідносячи її з південнослов'янським апелятивом "вождь", що відповідало б праруському деривативу від дієслова "водити" з значенням "воєвода". В даному випадку звукосполучення *d + j рефлексується не як старослов'янське /жд/, а як давньоруське /ж /.
Ім'я Бож в Україні нині вже не вживається, але його деривати можна вбачати в таких прізвищах, як Божа, Божан, Боженко, Божик, Божко, Божук, Божченя та деякі інші. В Польщі чоловіче ім'я Бож використовувалося ще на початку XIII ст. Наприклад, у 1206 році згадуються імена Golub, Boz і Milouan (SSNO 1236), а в Герцеговині є чоловічі імена Boża, Bożan, Bożik, Bożilo та інші подібні антропоніми (Śim Herc 154).