Історичне значення (Словник):
Ім'я "Вовків" є пізньослов'янським іменним утворенням, яке виникло на основі словосполучення "вовком вити". В Україні воно зафіксоване як особове ім'я прізвиськового типу "Вовковия", засвідчене в 1447 році в місті Луцьк. Наприклад, у документі згадується: "пану Петрашу Волковији ловцу" (ССУМ 1189). У 1499 році в місті Вільна також було зафіксовано ойконім "Волковиєць": "от дворца, а по границу по Волковиєча от Стыра" (там же).
У південних слов'ян композитні імена з основою "вук-", що означає "вовк", уживаються і до тепер. Наприклад, сучасні хорватські імена Vukodrag, Vukomir, Vukoslav та сербські імена Добровук, Миловук, Станивук. Також зустрічаються імена Вукобрат, Вукобраз, Буковий та інші.
Давність імені "Вовковия" на Закарпатті підтверджується традиційною множинною назвою села Вовковиї (Ужгородщина), зафіксованою в угорському записі 1421 року як Valkaja (Дэже 273). Угорські нормалізатори української ойконімії в 1946 році свавільно адаптували цю назву до прикметникової моделі "Вовкове". На Ровенщині та Галицькій Лемківщині назви сіл на зразок "Вовковиї" та антропонім "Vilkowyjski" з XV століття збережені до тепер (Пура 114).
Композитна особова назва "Волковыя" вживалася в більшості слов'янських народів, а первісним значенням її, ймовірно, було "мисливець, який своїм виттям підзиває вовків" (Пура 114). Також варто згадати аналігічне закарпатське прізвище XVIII століття "Volkohrib" (Пе Урб 125), сучасну офіційну форму прізвища "Окогріб" на Перечинщині та прізвище "Гудивок" на Мукачівщині, що походить від "Гудивовк" (Чу Прізв. 164).