Ім'я Тома в українській розмовній традиції. Сучасні словники українських імен наводять жінське ім'я Тома лише серед скорочених і дрібнопестливих варіантів. При цьому зазначається, що воно є розмовним варіантом для повних офіційних імен Томила або Таміла. Цікаво, що одне з можливих тлумачень цього імені – усічене слов'янське особове ім'я Томислава.
Томила, рідше Таміла, ймовірно, походить від чоловічого імені Томислав. Це давнє слов'янське жінське ім'я можна сформувати від дієслівної основи "томити" (втомлювати) за допомогою суфікса -ила. На українських теренах у XV-XVI століттях воно було досить популярним. Наприклад, у 1522 році згадується Томила Вознесенська Даниловна, у 1525 році - Томила, дочка князя Мстиславського, а у 1569 році - пані Томила Даниловна Попєлєвич.
Стародавнє слов'янське жінське ім'я Томила також фіксується у білоруських пам'ятках писемності XVI століття, наприклад, у 1567 році – Томила Богданова Івонича та Томила Биевтова. У Польщі жінські імена Thomila та Thamila зустрічаються вже у XIV-XV століттях. З південних слов'ян варіант Томила зберігся у сербів, тоді як хорвати використовують варіант Tamila.