Ім'я "Стой" (род. - СТОЯ) утворилося на основі сучасного прізвища Стой, яке походить з Мукачівського району, а також на основі закарпатського ороніму, що відноситься до назви гори Стой у Воловеччині. Ця форма імені базується на антропооснові -стой-, яка представлена в деяких сусідніх мовах. Наприклад, сучасне ім'я Cmoj у сербів, ім'я Стойко у болгар, або запис 1399 року з Польщі: Stoyde Mroszkowo.
Прізвища Стой та Стояч нині використовуються серед українців Пряшівщини, а ім'я Стой виникло внаслідок скорочення одного з двоосновних імен, таких як Стоймир, Стойслав або Домостой, Собестой, які містять дієслівну основу "стояти". Також варто зазначити назву полонини Стой у кадастрі села Тибава на Свалявщині. На Словаччині вже з XI - XIII століття використовувались письмові форми цього слов'янського імені, такі як Stoj(i)slav, Stouzlov, Stoyslou, Stayslaus.
Щодо імені СТОЙГНІВ (рідше - СТОГНІВ), то воно складається з дієслова "стой-ати" у формі імператива "стой-" та іменника "гнів". Первісне значення цього імені, ймовірно, було "стійкий гнів" або "зупини гнів!". Найдавніші записи цього імені походять з середини XV століття. Наприклад, в 1442 році зафіксовано Stojgniew, в 1443 році - Johannes dictus Stogniew, а в 1567 році - Валентин Стогнєв. Ім'я було популярним у середньовічній Польщі та відоме також чехам. В Словенії, зокрема в місті Трієст, у XIV столітті було письмово засвідчене слов'янське двоосновне ім'я Stojgrad.