Ім'я 'Пребор' має давнє слов'янське походження і є дієслівним утворенням від основи '-бор-', що означає 'боротися'. Префікс 'пре-' виражає збільшену міру виявленої ознаки, тобто 'дуже' або 'надто'. Це ж правило спостерігається у словах, таких як 'предобрий', 'прекрасний', 'превеликий', 'премилий'.
Ім'я 'Пребор' було вжите в Україні в XIII столітті. Наприклад, у 1262 році згадувався Пребор, син Степана Родинича - воїн волинський Василя Романовича. Особове ім'я 'Przebor' та 'Pfebor' використовувалися у польській та чеській мовах у XII-XIII століттях.
Ім'я 'Превор' могло виникнути на основі того ж антропоніма, що закладено у стародавньому надсянському сполонізованому ойконімі 'Przeworsk', який знаходиться над річкою Сян. Це ім'я засвідчене в антропонімних джерелах XVI-XVII століть у формі 'Превор Василевський' та 'Грицко Преворович'.
Ім'я 'Предбор' має польське походження. Носії цього імені мають фонетичні ознаки, характерні для польської мови, з префіксом 'Przed-' та фонемою /rz/ на місці м'якого /g/. Найдавніші українські тексти з цим іменем походять із південної Буковини середини XV століття. Наприклад, у 1456 році згадувався Предбор з Конецьполя, який був паном судомирським і старостою перемиським.
У польсько-латинських джерелах ім'я 'Przedbor' відзначається вже з XIII століття.