Ім'я "Мізин" походить від застарілого слов'янського слова "мізинець", що означає найменший палець на руці. Це ім'я використовувалося для найменшої дитини в родині (СУМ IV 731).
За аналізом Р. Осташа, серед 40 тисяч козаків Запорізького війська було кілька осіб з іменем Мізин або його варіантами: Мізин, Мізиненко. Наприклад, козак Корсунського полку Мізин Вехторенко, козак Уманського полку Мізин Рєвєнко, козак Кальницького полку Мізин Гринєц, козак Корсунського полку Конон Мізин.
Ім'я "Мізин" також дало початок кільком дерivate. Наприклад, у 1649 році козак Брацлавського полку Прокоп Мізиненка та Жадан Мізиненка. У 1691 році згадується запорізький отаман Іван Мізиной. Також зустрічаються варіанти "Miziniak" (1648-1651), "Дємян Мизинка" (1649), "Mizinkowicz" (1565) та "Мизинко" (1666).
Слово "мізинець" відображає значення "наймолодша дитина". Перше його згадування датується XVI століттям, наприклад, у 1565 році міщанин Хмельницького Мізенець Дрончил. Пізніше антропонім "Мізинець" починає виконувати роль прізвища, як, наприклад, у 1627 році, коли згадується Мізинець Григорій.