Особове ім'я Медвідь походить від давньої форми слов'янської назви звіра "медведь" (ведмідь). Лексеми "медвідь" у ролі особового імені в українських писемних пам'ятках не вживаються, але її мадяризовані еквіваленти в басейні Тиси фіксуються ще з Середньовіччя. Наприклад, у 1214 році згадується Medvecastrensis - комітат Бігар; у 1567 році в селі Велятино на Хустщині зафіксовано прізвище Medve. На території Польщі антропонім Medwed згадується у 1275 році.
Австрійський дослідник О. Кронштайнер встановив, що давнє слов'янське ім'я Medved, поряд з іншим "тваринним іменем" Jelen, належало до найпопулярніших особових імен альпійських слов'ян VII - XIV століть. А. П. Мерку показав, що у словенців міста Трієст ім'я Medved уживалося ще в XIV столітті. Також варто згадати про село Медведже у Свидницькому окрузі на Пряшівщині, зафіксоване у 1527 році і пізніше.
У новітній період антропонім Медвідь вживається вже тільки як прізвище. Наприклад, у 1578 році згадують Лаврина Медведя; у 1630 році - Осипа Медведя з міста Лебедин; у 1648 році - Medvedi Simon з села Голубине на Свалявщині. У Росії антропонім Медвідь часто вживався у XV столітті, а в Білорусі - з XVI століття.
Дохристиянське ім'я Медвідь чисельно звучне з відповідним прізвиськом щедро представлене в слов'янській топонімії, наприклад, назва села Медведівці на Мукачівщині.