Історичних відомостей про ім'я Гримислава у східних слов'ян дуже мало. Відомо лише те, що дві руські княжни XV століття на ім'я Гримислава чи Гремислава вийшли заміж за двох польських князів: одна за сандомирського і краківського князя Лешка Білого, а друга - за польського князя Болеслава.
Із жіночим іменем Гремислава перегукується чоловіче ім'я селянина Гремець Одович з міста Кременець, яке згадується там у 1563 році.
Назва Ґалиця. Жіноче особове ім'я Ґалиця відтворюється на підставі зіставлення болгарського жіночого імені Галица з традиційними закарпатськими українськими прізвищами Галиця та Ґалиця. Зіставляючи названі прізвища з болгарським здрібніло-пестливим іменем Галиця, доходимо до висновку, що лексема Галиця могла з'явитися в українських Карпатах лише внаслідок болгарського впливу. Її могли принести болгари, з якими українці Марамороша перебували упродовж століть у безпосередніх зв'язках на території Трансільванії. Хоча пестлива лексема "галиця", що означає 'чорнявка', дотепер вживається також у сербській мові як кличка свійських тварин чорної масті.