Слов'янське особове ім'я Домарад у межах України засвідчене тільки один раз — у 1428 році в записі Domarad (AGZ XI 298; див. ще Демчук 37). Інші записи походять із угорських комітатів Саболч і Сатмар, які безпосередньо прилягають до Закарпатської області. Наприклад, у 1415 році зафіксовано кріпака Domorad у селі Полі в комітаті Саболч (Mak Sza 190).
У селі Явірник на галицькій Лемківщині у 1783 році засвідчене прізвище Domarad (Крас 67). У кадастрі селища Перечин Закарпатської області топономасти виявляють назву Домарадж, яка вживається для позначення гори, потока та пасовиська (Петров 63, 122). На території західної України топоніми Домарад, Домараж та Domaradz виявляє О. Купчинський (Двочленні 125; Стат 219).
В Польщі ім'я Domorad/Domarad фіксується з XIII століття (Bubak 83). Архаїчне двоосновне ім'я Домарад складається зі слов'янської прислівникової основи Дома- та дієслівної основи рад-ити чи рад-іти, яка виражала ідею "радий, радісний, веселий, задоволений". Що ж стосується фінальної частини згадуваного топоніма, тобто фонеми /д ж/ або /ж/, то її поява пояснюється зміною кореневої морфеми -рад під впливом давнього посесивного суфікса *-jb.