Головна > Блог >

Обережно лайка, історії родичів коли реєстрація імені пішла не за планом

Обережно лайка, історії родичів коли реєстрація імені пішла не за планом

Імена — це не просто набір літер, а ціла історія. Іноді ця історія настільки захоплива, що хочеться, аби її переповідали на кожному родинному святі. Наприклад, коли твого дядька народили 9-го, а записали 8.8.48, бо дідусь працював у сільраді і вирішив, що так буде краще.

Дата народження змінена

А от якщо довірити діду записати ім'я для доньки, то з Вірджинії може легко вийти Ксюша, бо дід в 90-х роках мав свої погляди на імена.

Перейменування дитини на Ксюшу

Інші ж дідусі відразу виправляли ці "недоліки" і ставили власні правила у грі з іменами. Наприклад, так одного хлопчика звали Глібом, але бабуся вирішила, що це погане ім’я, бо будуть дражнити "Гліб-хліб". Тож назвали Антоном, і справді тепер хлібобулочні не римуються, тільки щось інше)

Зміна імені з Гліб на Антон

Іноді навіть паспортний стіл може перетворити все на комедію. Як у випадку, коли мамі просто видалили м'який знак з прізвища, і тепер вона з братом юридично не родичі.

Видалення м'якого знака з прізвища

Або ж коли бабуся була настільки набожною, що хотіла назвати сина Адамом, але дід вирішив, що "так шоб у селє не сміялись" і записав своє ім’я.

Зміна імені з Адам на інше

А якщо ви думали, що цим все закінчується, то ні! Хтось може назвати доньку Злата, але свекруха вирішить, що вона Поліна, і нічого тут не вдієш.

Зміна імені Злата на Поліна

Або коли тригодова сестра вибирає ім’я для новонародженого брата під час хрещення, бо священник вирішив запитати саме її.

Сестра вибирає ім'я брата

Такі ось у нас бувають "розбіжності" в іменах, коли батьки вирішують назвати Юліану, а бабця в паспортному все одно записує як Юлію — бо ж це для неї одна й та сама Юля.

Запис імені Юлія замість Юліана

Ще одна весела історія, коли подругу в 14 років вирішили змінити ім'я з Олександри на Ганну — і це вже як правило, треба прийняти.

Зміна імені з Олександра на Ганна

А що ви скажете на те, коли дідусь записав онучку під іменем "Електрифікація", а всі звали Еллою і навіть не підозрювали про цей сюрприз до дорослого віку? Ну насправді від імені 'Електрохарчування" я б це відмовився

Запис імені Електрифікація

Або ж коли тебе назвали Сталіною, але з часом ти вирішуєш, що Інна — це більш прийнятно.

Зміна імені Сталіна на Інна

Дивовижні ситуації продовжуються з Марʼяною, яку перетворили на Марію, бо в сільраді просто не знали, як правильно написати її ім'я.

Запис імені Марія замість Мар'яна

А бабуся забула, що мала назвати онуку Ларисою і так Алла стала її новим іменем.

Зміна імені Лариса на Алла

У всіх цих історіях найвідоміший випадок, коли Григір Тютюнник (відомий письменник) мав старшого брата Григорія, але їх дідусь так заплутався в іменах, що вони стали Григоріями по черзі.

У Григора Тютюнника був старший брат - Григорій. Григорії - брати по батькові. Григорій народжений від Ївги Федотівни Буденної, з якою батько не прожив і року, а Григір Михайлівни. Насправді старшого брата назвали Георгієм, але записувати імʼя послали діда. Той, випивши на радощах по дорозі, переплутав імена і записав онука Григорієм. Виявилася дідова помилка лише тоді, коли Георгію-Григорію вже було 16 років, а у сімʼї вже підростав молодший син, теж Григір.

І наостанок, завжди пам’ятайте: якщо хочете назвати дитину так, як вам хочеться, тримайте це в секреті від своїх бабусь і дідусів, бо інакше вони вас "послухають" так, що ви самі не знатимете, як вас звати.

Попередження щодо вибору імені

Висновок один: якщо хочете назвати дитину тим чи іншим ім'ям, беріть відпустку, відключайте бабусь, дідусів від усіх джерел інформації та самі йдіть у паспортний стіл!



Опубліковано 24 серпня 2024